Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

fobia społeczna czy nieśmiałość

11 Odpowiedźi 356 Wyświetleń 2020-08-18 18:04:03 Forum Psychologiczne
Mam 15lat i bardzo trudno mi funkcjonować wśród ludzi. W szkole nie udzielam się, nie odzywam, chociaż znam odpowiedz na pytania czy dany temat. Na spotkaniach ze znajomymi nie lubię chodzić do galerii, bo nie chce za bardzo mieć kontaktu z ludźmi. Nie lubię chodzić do restauracji, barów bo boje się sama zamawiać jedzenie. Trudno mi zadzwonić do kogoś, rozmawiać z jakaś ważna osoba (zazwyczaj 10razy ustalam co powiem) Przy większej grupie ludzi nie odzywam się, a jak już chce coś powiedzieć to tyle minut się zastanawiam, ze temat przemija. Gdy spotkam kogoś nieoczekiwanie to czerwienie się i pocę się na twarzy. Nie wiem czy jest to zwykła nieśmiałość czy fobia. Dużo o tym czytałam i zaznaczam, że nie mam ataków paniki ani innych dolegliwości zdrowotnych, dlatego nie jestem pewna co się dzieje. Byłabym wdzięczna za każda odpowiedz i pomysły, jak to zmienić;)

MartaM
1 Rok Temu
Witam prawdopodobnie chodzi o nieśmiałość warto będzie skonsultować się z psychologiem który pomoże Pani ustalić co jest przyczyną a to pozwoli Pani zacząć przekazywać strach i wychodzić poza swoją strefę komfortu. Strach przed wypowiedzią na forum lub rozmowa z nieznajomym towarzyszy wielu osobą i nie musi oznaczać fobii społecznej tylko problem z samooceną lub inny strach związany może z przykrym doświadczeniem tego typu z przeszłości. 
GabiC
1 Rok Temu
Witam, Twoje objawy wskazują raczej na problemy z nieśmiałością. Wiele osób w Twoim wieku musi się z tym mierzyć i nie jest to nic czego powinieneś się wstydzić. Polecam konsultację z psychologiem, który pomoże uporać Ci się z problemami. 
Tusia
1 Rok Temu
Witam, opis Twoich objawów wskazuje, że raczej są to problemy z nieśmiałością. Warto udać się do specjalisty - psychologa/terapeuty, z którym mogłabyś porozmawiać na ten temat i który wskaże Ci kierunek pracy nad sobą oraz będzie wspierał Cię we wprowadzanych zmianach.
1 Rok Temu
Witam,


W tym wieku przechodzi Pani okres dojrzewania, kiedy organizm zmienia się fizycznie i psychicznie. Przedstawione przez Panią sytuacje utożsamiałabym z nieśmiałością, która samoistnie może minąć po pewnym czasie. Pomimo tego, warto skonsultować się z psychologiem, który na podstawie wywiadu i rozmowy z Panią zdiagnozuje przyczynę nieśmiałości i pomoże uporać się z nią.


Pozdrawiam

Agaroz.
1 Rok Temu
Witam 

Jestem przekonana,  że to jest nieśmiałość.  Jest to częsty problem zwłaszcza w tym wieku. Proszę o konsultacje z psychologiem.

rapszy1
1 Rok Temu
Witaj 

Polecam Ci szczerą rozmowę z psychologiem, pedagogiem lub innym zaufanym dorosłym. Często swego rodzaju przegadanie problemu pozwala nam dostrzec jego rozwiązania.

eliB
1 Rok Temu
Dzień dobry, 

najlepszym wyjściem będzie rozmowa z psychologiem, który na pewno zaproponuje jakieś techniki pomagające nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. 


ggmu92
1 Rok Temu

Droga Pani,

 proponowałabym wybrać się do psychologa (nie tylko na jednorazową wizytę oczywiście, ale na cykl spotkań). Także zalecam samodzielnie przeanalizować dla czego i z czego wynika ta niesmiałość. Czasami ludzie samie po takie analizie odnajdują w sobie siłę aby zwalczyć takiego rodzaju problemy. W każdym bądź razie pamiętaj, że możesz wszystko.

Życzę powodzenia ;-)

JanetRoksana
1 Rok Temu
Witaj!

Objawy mogą sygnalizować nieśmiałość. Jednak proponuję wizytę u psychologa, który postawi dokładną diagnozę i pomoże Ci z uporaniem się z problemami. 

Pozdrawiam! 

Gemini
1 Rok Temu
Dzien dobry,
to raczej skrajna niesmialosc. Zalecam udac się do psychologa, bo z tego co widac, to utrudnia Ci to normalne funkcjonowanie
loading...