Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Wodonercze, zwężenie podmiedniczkowe

3 Odpowiedźi 473 Wyświetleń 2018-07-30 13:24:11 Forum Urologiczne
Dzień dobry. Tomografia komputerowa wykazała u mnie wodonercze lewostronne - zredukowaną warstwę miąższową i chechy zaawansowanego zastoju moczu. Nerka prawa posiada cechy niewielkiego zastoju moczu. W przypadku obu nerek możliwe jest zwężenie podmiedniczkowe. Brak jest widocznych uwapnionych złogów i kamieni. Scyntygrafia dynamiczna nerek wykazała, że nerka prawa sprawna jest w 98% a nerka lewa tylko w 2%. Mój lekarz prowadzący, skierował mnie na nefrektomię lewostronną prostą laparoskopową, czyli całkowite usunięcie lewej nerki. Inny lekarz urolog zasugerował mi, aby, zanim do tego dojdzie (usunięcie), nakłóć nerkę lewą, celem sprawdzenia jej funkcji oraz ratować nerkę prawą poprzez poszerzenie zwężenia podmiedniczkowego. Jakie działania należy w tego typu sytuacji podjąć?

Ola
3 Lata Temu
Ponieważ decyzja o usunięciu organu, zawsze jest poważna, ja na Twoim miejscu skonsultowałabym ją z jeszcze jednym lekarzem. Generalnie skłaniam się do sposobu działania drugiego lekarza, który chce ratować jeszcze organ. Łatwo jest coś uciąć, ale trudnmiej to dokleić :) 
Viola
3 Lata Temu
Tak, konsultuję się z innymi urologami (wizyty i porady online) i wszyscy mówią mi to samo :smile:Ostatnio byłam u urologa i zalecił mi dodatkowo badania ginekologiczne. Przed ewentualną operacją będę miała jeszcze 5 innych wizyt (NFZ), więc może coś z tego wyniknie. No i planuję konsultacje z najbardziej znanymi/poleconymi mi kilkoma urologami, gdyż ich opinia będzie kluczowa, tylko muszę zastanowić się konkretnie, których spośród nich wybrać albo którego, gdyż na NFZ w tak krótkim czasie się nie uda (operacja planowana na koniec sierpnia) i trzeba będzie prywatnie. 
Ola
3 Lata Temu
Czyli rozsadnie podeszlas do tematu. Bedzie dobrze!
loading...