Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Omdlenia i problemy z bóle po lewej stronie głowy

4 Odpowiedźi 108 Wyświetleń 2019-01-07 13:15:19 Forum Neurologiczne
Witam Mam problem jakiś czas temu wystąpiło u mnie omdlenie po dłuższym leżeniu na wypoczynku podniosłem się zrobiłem parę kroków i poczułem jak nogi odmawiają mi posłuszeństwa, kreci mi się w głowie i osunąłem się na podłodze po kilku sekundach poprawiło mi się i wstałem i od tamtego czasu przy podnoszeniu się z łózka mam wrażenie że sytuacja się powtarza ale nie do tego stopnia żebym się przewrócił. Dziwniejsze jest to że to omdlenie zaczynało mi się tak jakby od lewej nogi nie wiem jak to opisać ale najpierw ona dostała niedowładu a potem reszta. Mam tez problem z bólem na lewej stronie głowy tak jakby mnie skóra bolała przy na kości potylicznej, nad okiem lewym, lewej stronie nosa, i w okolicach nad lewym uchem nie jest to silny ból bardziej uczucie nasilające się przy dotyku ogólnie problemy mam po lewej stronie ciała zawsze po lewej i to jest tez zagadka dlaczego łącznie z takimi pieczeniami skóry na rekach nogach. Robiłem w lutym 2018 r. MR głowy kolejny 4 lub 5 w kierunku SM ale wszystko jest bez zmian, zmian typu guz tez nie stwierdzono. Natomiast w dzieciństwie tez miałem takie epizody z omdleniami i jeżeli dobrze pamiętam lekarz stwierdził wypadanie płatka chyba??? mam jeszcze robione badanie w kierunku tężyczki które dało wynik pozytywny. Co może mi być. Dziękuje za odpowiedź Na górę

lek. rodzinny
5 Miesiące Temu
Jeśli mówisz o wyniku pozytywnym na tężyczkę, to rozumiem, że masz na myśli potwierdzenie tężyczki. Przy wyniku negatywnym jest jej wykluczenie. Czy miałeś robione EMG i EEG? Te objaw, które opisujesz może nie w 100 % można wiązać z tężyczką, ale są to objawy dość podobne. Takie omdlenia mogą też być spowodowane zupełnie inną przyczyną związaną z anatomią albo dysfunkcją chorobową. Problem może się wiązać z sercem i układem krwionośnym. Generalnie taki stan wymaga niewątpliwie wnikliwej diagnostyki i powinieneś jak najszybciej zasięgnąć porady dobrego specjalisty.
michał
5 Miesiące Temu

Miałem wykonywane zarówno EMG oraz EEG .

michał
5 Miesiące Temu
W poście wyżej pisałem jeszcze o wypadaniu płatka w sercu (zespół Barlowa)
michał
5 Miesiące Temu
a dzisiaj jeszcze czuje takie otępienie w głowie jak bym był na lekkim haju i pobolewanie w okolicach czoła, na czubku i po lewej stronie głowy oraz w okolicy lewej brwi ucha bardziej jak jestem w pozycji pół leżącej z pochyloną głową. Zastanawiam się nad wykonaniem tomografii głowy oraz RTG odcinka szyjnego czy ma to jakiej uzasadnienie???
loading...