Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Zaparcia

2 Odpowiedźi 182 Wyświetleń 2018-09-20 09:05:14 Forum Gastrologiczne
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc mój syn ma 2,5 roku w sumie od zawsze ma problemy z załatwianiem. Jak był niemowlakiem często kupki robił w trakcie masażu. Dostawał Bebilon Pepti DHA, teraz tez jeszcze pije przed snem ok. 210 ml. Poważne problemy zaczęły się jak zaczął jeść zupki i obiadki. Często musiałam mu robić wlewki Melilax i dopiero wtedy udało mu się załatwić. Od listopada 2017 po konsultacjach z gastrologiem daje mu 1 saszetkę henny balance junior (po lekarstwie kupka jest miękka, jednak synek załatwia się na raty, co chwilę muszę go przebierać, kupkę nie chce robić na nocnik, robi w majtki), jednak uważam że rozwiązaniem problemu nie jest podawanie leków. Lekarka doradza nam pójść na oddział się przebadać, jednak bardzo chciałabym tego uniknąć. Staram się teraz dawać mu otręby pszenne, siemię lniane do mleka, kompot z suszonych śliwek, rano wodę z miodem i ogólnie pilnować jego diety i chciałabym mu zacząć zmniejszać henne balance junior żeby zobaczyć czy może jego problem rozwiąże się sam. Martwi mnie to czemu skoro dzięki lekarstwom kupka jest miękka to czemu nadal ma problem z jej wypróżnieniem czy może rzeczywiście ma jakąś wadę i czy musimy iść na ten oddział. Proszę o informację czy tak może być, że mimo miękkiej kupki ma się zatwardzenia i czy próbować sama zmniejszać tą dawkę henny balance junior i dbać o dietę czy jednak iść od razu do szpitala. Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Monika

dr Robert
10 Miesiące Temu
W przypadku takich uporczywych dolegliwości nie zaszkodzi przebadać dziecko, czy nie ma jakiejś drobnej nawet wady anatomicznej. Dobry lekarz mający doświadczenie z małymi dziećmi powinien sobie dać radę, żeby dziecko nie miało stresu. Może to być też efekt jakiejś nietolerancji lub alergii. Jednak to będzie wiadomo na pewno po badaniach. 
Aga
6 Miesiące Temu

Moja znajoma miała bardzo podobny problem ze swoim dzieckiem. Dziecko płakało całymi dniami i nocami. Nie mogło się wypróżnić albo robiło kupkę z znienacka kilka razy w ciągu dnia. Co ciekawe, lekarz także wypisał dziecku hennę balance junior. Koleżanka trzymała się diety zaleconej przez lekarza, który zasugerował także, że zaparcia u tego dziecka mogą wynikać z zanieczyszczenia organizmu i że to wcale nie jest powiedziane, że taki defekt pojawia się tylko u tak malutkich dzieci. Polecę artykuł specjalisty o tym jak oczyszczać organizm z toksyn ziołami lub ewentualnymi preparatami. https://byc-zdrowym.pl/oczyszczanie-organizmu-z-toksyn-dieta-ziola-czy-gotowe-preparaty/ pozdrawiam! 

loading...