Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Bóle brzucha, zaparcia, jelita

1 Odpowiedźi 10 Wyświetleń 2019-10-06 11:43:49 Forum Gastrologiczne
Rok temu został mi przepisany antybiotyk Taromentin. Pani w aptece poleciła mi abym również stosował probiotyk żeby odbudować florę bakteryjną zniszczoną przez antybiotyk. Nie robiłem tego niestety. W trakcie używania antybiotyku miałem biegunkę ponad 5 razy dziennie. Po kilku dniach przestałem brać antybiotyk żeby ten problem zniknął. No i faktycznie po paru dniach zniknęły biegunki i wszystko zdawało się być w normie. Jednak od właśnie tego czasu zaczęły się u mnie problemy z układem pokarmowym. Gdy zjadłem jajka gotowane na twardo pojawił sie bardzo mocny ból brzucha. Był on na tyle silny że nie byłem wstanie chodzić, 2 dni spędziłem praktycznie cały czas leżąc w łóżku. Po tych 2 dniach ból zniknął całkowicie. O tyle to dziwne że od dziecka jadłem jajka i nigdy nic się nie działo. Tydzień później było dokładnie tak samo, znowu zjadłem jajka i znowu miałem identyczny ból. Nasilał się przy ruchu oraz przy oddawaniu gazów. Od tej pory przestałem jeść jajka. Jednak po jakimś czasie ponownie ten dziwny ból się pojawiał. Głównie po zjedzeniu papryki. Myślałem że to może jakaś alergia czy uczulenie jednak wydawało mi się to dziwne ponieważ nigdy dotąd nie miałem żadnych podobnych problemów. Za każdym razem ból jest identyczny. Przez ok 2 dni ból nasila się przy ruchu, kaszlu itp. towarzyszą mu zaparcia, czuję jakby gazy utknęły w jelitach i stopniowy przesuwały się. Tuż przed samym oddaniem gazów ból się znacznie nasila i jest bardzo silny, trwa to kilka sekund, czuję jakby gazy przesuwały się i ból ustaje w momencie oddania gazów. Szukałem mnóstwo chorób które mógłbym mieć. Jednak objawy są bardzo niestandardowe. Nie mam biegunek z krwią, żadnych wymiotów czy nudności. Jedynie niewielką gorączkę do 38 stopni maksymalnie. Chciałbym zapytać czy jest możliwość że przez używanie antybiotyku bez probiotyków uszkodził jakoś jelita i przed to pojawiają się te dolegliwości? Wydaje mi się to połączone gdyż dziwnie bóle zaczęły się tuż po stosowaniu tego antybiotyka. Niestety jestem obecnie za granicą i nie mam możliwości pójścia do lekarza na dokładne badania. Powinienem wcześniej się zająć tym ale bagatelizowałem to.

Wrzawka
5 Dni Temu
No to nie można bagatelizować takich rzeczy, najlepiej to spróbuj się z tym zglosić jak najszybciej do lekarza, polecam Ci tych z lens-med, bo w sumie to nie wiadomo co tak naprawdę sięstało w środku...
loading...