Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Skórki od owoców

7 Odpowiedźi 161 Wyświetleń 2020-07-29 20:41:15 Forum Psychologiczne
Dzień dobry, na początku powiem że mam ,,fobie" na punkcie skórek od różnych warzyw i owoców. Nie jadłam, bo bałam się że przysłowiowo,,zostaną mi na żołądku". Zaczęło się to nagle i nie jadałam przez około 2 lata winogron, rzodkiewek ze skórką ani jabłka ze skórką. Przez ostatnie miesiące nauczyłam się jeść szparagi porzeczki i rzodkiewkę. Dziś robiłam smoothie z borówkami, bo myślałam że może tak się przekonam do nich, ale po wypiciu jednej łyżki zaczęłam panikować że ,,przyklei mi się na żołądku albo w gardle". Bardzo chciałabym jeść borówki bo są mega smaczne, ale dostaje jakieś ataki paniki. Co mogę zrobić?

MartaM
11 Miesiące Temu
Dzień dobry proszę spróbować zastanowić się jak udało się Pani pokonać tę fobię w odniesieniu do porzeczki lub innych owoców warzyw spróbować zrozumieć jak się to udało i zastosować tę samą metodę w stosunku do borówek. Jeśli będzie Pani próbowała ten lęk stopniowo znikać a zapewniam że nic złego się nie wydarzy, gdy będzie Pani mierzyła się z lękiem proszę poprosić kogoś bliskiego aby był przy Pani i wspierał Panią.
KarolinaCh
11 Miesiące Temu
witam 

objawy przez ciebie opisane są objawami fobi , aby z nią walczyć musisz udać się po poradę do psychologa bądź psychoterapeuty 

Agaroz.
11 Miesiące Temu
Witam 


Najlepsza będzie metoda ,, małych kroczków " . Proszę spróbować tego samego sposobu co w przypadku porzeczek i rzodkiewek. Może też Pani też porozmawiać na ten temat z dietetykiem. Ważne jest wsparcie bliskich osób.

rapszy1
10 Miesiące Temu
Witam 

Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do psychiatry bądź psychologa na odpowiednią konsultacje, podczas której najlepiej dowiesz się jak zwalczyć fobie. 

capr09
10 Miesiące Temu
Witam, w przypadku Pani sytuacji - tak silnych obaw - pomoc rodziny oraz metoda "małych kroczków" może być niewystarczająca. Polecam raczej udać się do specjalisty - psychoterapeuty, który dobierze do Pani odpowiedni rodzaj terapii (np. specjalisty w terapii kognitywno-behawioralnej). Życzę zdrowia i pozdrawiam.
10 Miesiące Temu

Witam,

Jest to objaw typowy dla fobii - przy ciężkiej pracy można poradzić z tym sobie samemu, jednak konsultacja psychologiczna pozwoli na szybsze rozwiązanie problemu.

loading...