Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

migotanie przedsionków

8 Odpowiedźi 91 Wyświetleń 2020-09-02 18:06:54 Forum Kardiologiczne
Dostaję w nocy ataki migotania serca, mam puls powyżej 100.Jestem przerażona co nocy czy znów będzie atak.Co mam robić jak mnie budzi wysokie tętno? Lekarze nie przyjmują bo covid, co mi pomoże telekonwersacja , czy przez telefon sprawdzą moje serce?

eliB
5 Miesiące Temu
Dzień dobry,

zalecam teleporadę, ponieważ lekarz zrobi wywiad i zleci odpowiednie leczenie.

zaglecow
5 Miesiące Temu
Dzień dobry,

Proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem POZ w przychodni, który wykona niezbędne badania, a w razie konieczności skieruje do kardiologa w celu ustalenia przyczyny występowania ataków. Przypominam że w obecnej sytuacji jeżeli występuje taka konieczność lekarz normalnie przyjmuje. Proszę zachować spokój i się nie denerowowa.

Pozdrawiam!
MikiK
5 Miesiące Temu
Ciężko Pani pomóc bez zebrania wywiadu. Czy ma Pani zdiagnozowane napadowe/utrwalone migotanie przedsionków? Od kiedy są dolegliwości? Jakie ma Pani choroby współistniejące? Jakie leki Pani zażywa?
Taki wywiad może zebrać z panią lekarz przez teleporadę. Zachęcam do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu. Może on dostosować sam leczenie (wystawić e-recepty), poprosić o wizytę w przychodni (odbywają się z zachowaniem zasad higieny), zlecić badania w przychodni/szpitalu (krwi, usg, ekg) lub wystawić skierowanie do specjalisty (kardiologa). 
Napady zaburzeń rytmu serca można kontrolować poprzez odpowiednią farmakoterapię- leki przyjmowane na co dzień lub gdy dochodzi do epizodu. Dodatkowo możliwe jest włączenie leków "rozrzedzających krew" by zapobiec powikłaniom związanym np. z migotaniem przedsionków. 
Wszystko to odbędzie się tylko po kontakcie z lekarzem. Zachęcam by zadzwonić do przychodni!
KarolinaCh
5 Miesiące Temu
witam 

Jeśli tak poważny atak się powtórzy proszę zadzwonić na pogotowie 

mar_z
5 Miesiące Temu
Należy znaleźć przyczyną Pani dolegliwości. Lekarz poprzez teleporadę przekaże Pani instrukcje co robić w takiej sytuacji oraz przepisze odpowiednie leki i skierowania na odpowiednie badania.
JanetRoksana
5 Miesiące Temu
Witaj! 

To nie prawda, że lekarze nie przyjmują. Kontakt z nimi jest utrudniony, ale pacjentów przyjmują. Proponuję konsultację z lekarzem POZ, który skieruje Panią np. do kardiologa lub też zleci odpowiednie badania. W razie konieczności umówi Panią na konkretną godzinę na wizytę. Utrudnieniem jest tutaj jedynie konieczność kontaktu telefonicznego zamiast bezpośredniego udania się do przychodni. 

Pozdrawiam!

5 Miesiące Temu
Witam,


Jeśli problem pojawia się nocą, pomocne byłoby wykonanie badania Holtera. W tym celu, warto skontaktować się z innym lekarzem, który umożliwi wizytę w celu diagnozy i ewentualnie skieruje do poradni kardiologicznej.

MartaM
5 Miesiące Temu
Witam, jeżeli nie ma Pani możliwości skorzystania z wizyty u kardiologa prywatnie, lekarz rodzinny przy opisie dokładnych objawów będzie mógł Pani pomóc nawet dzięki telekonsultacji. Doraźnie może pomóc sobie Pani unikaniem napojów tj. kawa, herbata, napoje energetyczne, stosować nisko strawną dietę oraz codziennie( lub 3/4 razy w tyg) wykonywać  20/30 minutowy wysiłek fizyczny, są to elementy które pozwolą na obniżenie ciśnienia krwi i unormowanie bicia serca. W momencie ataku proszę uspokoić oddech głębokimi wdechami, przewietrzyć mieszkanie/ pokój, zastosować techniki ćwiczeń relaksacyjnych. 
loading...