Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Skóra na dłoniach

Zaczęło się w gimnazjum , przyszła zima, skóra na dłoniach zrobiła się niewyobrażalnie sucha, zaczęła pękać, swędziało. Skóra robiła się oczywiście czerwona, taka góra się robiła, później zostawały lekkie ślady po tym że skóra była tutaj inna. Kończyło się wraz z końcem zimy. Od tego roku nie zniknęło po zimie, a na dodatek zmieniło się, że nie miałam suchej skóry, ale porobiły się pod skórą, małe pęcherzyki , które po przebiciu wylewały lepką przezroczystą ciecz, czasem ten pecherzyk chyba ropiał bo robił się biały a nie przezroczysty. Teraz od kilku dni znowu się zmieniło zeszły mi pecherzyki ale wróciła sucha skóra, pęka. Nie wiem czemu tak się dzieje, nie wiem kiedy sie skończy.. Miałam robione testy alergiczne na pyłki pozytywne, tata tak miał wcześniej (bardziej w młodości) i niedawno pojawiło się u mojego siostrzeńca.

mar_z
1 Miesiąc Temu
Szanowna Pani,

skóra na dłoniach w okresie zimy bardzo często przesusza się ze względu na narażenie na niskie temperatury na zewnątrz, ale również z powodu ciepła wynikającego z ogrzewania pomieszczeń w których przebywamy. Kolejną kwestią jest również noszenie rękawiczek zimą co również może prowadzić do przesuszania. Latem taka sytuacja również może mieć miejsce ze względu na panowanie wysokich temperatur otoczenia.Ważną kwestią jest tutaj odpowiednie nawilżenie dłoni kremami zawierającymi mocznik. Ważne jest aby ten składnik pojawiał się na jednym z pierwszych miejsc w składzie produktu. Należy również unikać produktów zawierających na pierwszych miejscach alkohol w składzie, ponieważ ma on działanie przesuszające. Dobrze jest przetestować krem na niewielkim fragmencie dłoni, czy nie powoduje np. uczulenia. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że kremy bardziej gęste sprawdzają się o wiele lepiej. Ważne jest również nawilżanie skóry od wewnątrz, czyli picie co najmniej 2l wody dziennie. Dobrym pomysłem będzie również udanie się do dermatologa. Obecnie można to uczynić za pomocą teleporady. Być może w Pani przypadku będzie konieczne zastosowanie specjalistycznych preparatów poleconych przez lekarza. Może również Pani udać się do najbliższej apteki i skonsultować Pani dolegliwość z farmaceutą. 

A.U
2 Tygodni Temu
Witaj!
Proszę o wizytę u dermatologa. Po obejrzeniu dłoni przez specjalistę zostanie dopasowane indywidualne leczenie poprzez specjalistyczne kremy. Możliwe jest jeszcze to, że ręce są suche z powodu np. niedoboru minerałów czy odpowiednich witamin w organiźmie.
Pozdrawiam
loading...