Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Twardość jąder

10 Odpowiedźi 81 Wyświetleń 2020-09-08 19:16:26 Forum Urologiczne
Witam, otóż od dłuższego zastanawiam się czy z moimi jądrami jest wszystko okey. Mianowicie chodzi mi o ich twardość. Nie bolą, nie są powiększone, po prostu przy próbie lekkiego nacisku wydają się twarde. Oba są tak samo twardawe. Nie wiem czy tak powinno być? Gdy dotykam je opuszkami palców wydają się elastyczne i miękkie.

zaglecow
1 Miesiąc Temu
Dzień dobry,

To normalna rzecz, jądra są "twarde" w dotyku, wyczuwalna miękkość pod opuszkami również.Najprawdopodobniej czuje pan fałd skórny lub najądrze. Jeżeli zaobserwuje pan jakiekolwiek niepokojące objawy proszę udać się do urologa w celu wykonania badań.

Pozdrawiam!
rapszy1
1 Miesiąc Temu
Witam

W razie jakichkolwiek zastrzeżeń co do swojego stanu zdrowia, proszę o kontakt z lekarzem urologiem bądź z lekarzem rodzinnym. 

MartaM
1 Miesiąc Temu
Witam jeśli nie zauważa Pan żadnych innych dodatkowych dolegliwości to nie ma się czym martwić (normalna twardość jąder może być porównywalna do niedojrzałej śliwki), jednak warto zweryfikować to za pomocą USG u urologa.
Adamus
1 Miesiąc Temu
Witam, uważam, że nie ma powodu do paniki natomiast jeżeli wcześniej tak nie było polecam udać się do lekarza na kontrole.
MikiK
1 Miesiąc Temu
Jeśli w w czasie badania nie wyczuwa Pan zgrubień, różnicy w twardości, nierówności, bólu, znacznej różnicy w rozmiarze (niewielka różnica może być fizjologiczna), to nie wskazuje to na nic niepokojącego.

Jeśli nadal ma Pan wątpliwości- zawsze może pan się skontaktować z lekarzem rodzinnym. Możliwa jest teleporada- bez konieczności wizyty w przychodni- może pan zadać nękające pytania lekarzowi. Lekarz może poinstruować, wyjaśnić, poprosić o wizytę w przychodni lub skierować do specjalisty.

Agaroz.
1 Miesiąc Temu
Witam 


Proszę iść na kontrolę do lekarza urologa.

loading...