Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Skórki od owoców

7 Odpowiedźi 193 Wyświetleń 2020-07-29 20:41:15 Forum Psychologiczne
Dzień dobry, na początku powiem że mam ,,fobie" na punkcie skórek od różnych warzyw i owoców. Nie jadłam, bo bałam się że przysłowiowo,,zostaną mi na żołądku". Zaczęło się to nagle i nie jadałam przez około 2 lata winogron, rzodkiewek ze skórką ani jabłka ze skórką. Przez ostatnie miesiące nauczyłam się jeść szparagi porzeczki i rzodkiewkę. Dziś robiłam smoothie z borówkami, bo myślałam że może tak się przekonam do nich, ale po wypiciu jednej łyżki zaczęłam panikować że ,,przyklei mi się na żołądku albo w gardle". Bardzo chciałabym jeść borówki bo są mega smaczne, ale dostaje jakieś ataki paniki. Co mogę zrobić?

MartaM
1 Rok Temu
Dzień dobry proszę spróbować zastanowić się jak udało się Pani pokonać tę fobię w odniesieniu do porzeczki lub innych owoców warzyw spróbować zrozumieć jak się to udało i zastosować tę samą metodę w stosunku do borówek. Jeśli będzie Pani próbowała ten lęk stopniowo znikać a zapewniam że nic złego się nie wydarzy, gdy będzie Pani mierzyła się z lękiem proszę poprosić kogoś bliskiego aby był przy Pani i wspierał Panią.
KarolinaCh
1 Rok Temu
witam 

objawy przez ciebie opisane są objawami fobi , aby z nią walczyć musisz udać się po poradę do psychologa bądź psychoterapeuty 

Agaroz.
1 Rok Temu
Witam 


Najlepsza będzie metoda ,, małych kroczków " . Proszę spróbować tego samego sposobu co w przypadku porzeczek i rzodkiewek. Może też Pani też porozmawiać na ten temat z dietetykiem. Ważne jest wsparcie bliskich osób.

rapszy1
1 Rok Temu
Witam 

Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do psychiatry bądź psychologa na odpowiednią konsultacje, podczas której najlepiej dowiesz się jak zwalczyć fobie. 

capr09
1 Rok Temu
Witam, w przypadku Pani sytuacji - tak silnych obaw - pomoc rodziny oraz metoda "małych kroczków" może być niewystarczająca. Polecam raczej udać się do specjalisty - psychoterapeuty, który dobierze do Pani odpowiedni rodzaj terapii (np. specjalisty w terapii kognitywno-behawioralnej). Życzę zdrowia i pozdrawiam.
1 Rok Temu

Witam,

Jest to objaw typowy dla fobii - przy ciężkiej pracy można poradzić z tym sobie samemu, jednak konsultacja psychologiczna pozwoli na szybsze rozwiązanie problemu.

loading...