Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Schizofrenia

12 Odpowiedźi 552 Wyświetleń 2020-09-02 19:25:53 Forum Psychologiczne
Czy schizofrenia w przyszłości będzie uleczalna?

capr09
1 Rok Temu

Witam. Schizofrenia na tę chwilę jest chorobą nieuleczalną. Nie ma jednego leku na schizofrenię, ale perspektywy osób cierpiących na tę chorobę ulegają poprawie. Istnieje wiele sposobów leczenia schizofrenii, najlepiej w podejściu zespołowym. Obejmują one leki, psychoterapię, terapię behawioralną i usługi socjalne, a także zmiany w zakresie zatrudnienia osób chorych oraz edukacji społeczeństwa. Trudno ocenić jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłości. Polecam poszukać źródeł naukowych (jak na przykład: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1525084/) Pozdrawiam

zaglecow
1 Rok Temu
Dzień dobry,

Już dzisiaj istnieje szeroka gama leków, które stosuje się w leczeniu schizofrenii. Jeżeli posiada pan/pani jeszcze jakieś nurtujące pytania w tym zakresie zachęcam do wizyty u psychiatry, który z pewnością na nie odpowie.

Pozdrawiam!
mar_z
1 Rok Temu
Rozwój technik wykorzystywanych do leczenia pacjentów jest nieustanny. Tego jednak w jakim stopniu uda się leczyć nieuleczalne choroby w przyszłości nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Natomiast z pewnością będą się pojawiały coraz to skuteczniejsze metody leczenia m.in, schizofrenii.
JanetRoksana
1 Rok Temu

Witaj!

Leczenie schizofrenii to proces trwający całe życie, polega na wyciszaniu zaostrzeń choroby oraz długofalowym zapobieganiu nawrotom.  Na chwilę obecną chorobę da się "uspokoić" ale nie wyleczyć całkowicie. 

Pozdrawiam!

eliB
1 Rok Temu
Dzień dobry,

rozwój technologi medycznych indzie cały czas do przodu, więc wszystko jest możliwe. Na razie prowadzonych jest wiele badań, które mają na celu poprawę jakości życia pacjentów ze schizofrenią.

MikiK
1 Rok Temu
Schizofrenia jest chorobą, którą jesteśmy w dzisiejszych czasach już całkiem dobrze leczyć przy pomocy leków oraz terapii. 
Farmakologia i diagnostyka stale rozwijają się, przez co powstają nowsze leki, o skuteczniejszym działaniu i mniejszej ilości efektów niepożądanych. W najbliższym czasie spodziewałbym się takiego właśnie rozwoju, który pozwoli poprzez przewlekłe stosowanie leków przeciwdziałać objawom schizofrenii, jednak nie spodziewałbym się metody kompletnego jednorazowego uleczenia.
KarolinaCh
1 Rok Temu
witam 

medycyna idzie ciągle do przodu wiec jest to bardzo prawdopodobne 

1 Rok Temu
Witam,


nie jest wykluczone, że schizofrenia w przyszłości będzie uleczana. Postęp medycyny i techniki idze cały czas do przodu. Niektóre choroby, które kiedyś były śmiertelne są dziś uleczalne. A jeśli nie schizofrenia to może na przykład będzie szczepionka na nowotwory? Czas wszystko pokaże :wink:

Pozdrawiam

Adamus
1 Rok Temu
Witam, na to pytanie nie ma odpowiedzi, natomiast medycyna idzie do przodu i możemy mieć nadzieje na to.
rapszy1
1 Rok Temu
Witam 

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Postępy w nauce cały czas idą do przodu. Proszę być dobrej myśli. 

loading...