Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Lęk

7 Odpowiedźi 391 Wyświetleń 2020-07-15 20:13:30 Forum Psychologiczne
Witam. Od jakiegoś czasu mam duży problem. Wszystko co nowe jest dla mnie straszne. Wszystkiego się boje, lęk w jakimś stopniu utrudnia mi życie. W dodatku nie potrafię cieszyć się z życia,chyba na niczym mi nie zależy. Moi znajomi mówią abym udała się do psychologa,bądź psychiatry. Ja nie potrafię podjąć takiej decyzji. Nie wiem co mam robić ?

katrin.war
1 Rok Temu
Szanowna Pani,
Niestety, lęk który Pani odczuwa może świadczyć o nerwicy. Proszę posłuchać znajomych i udać się do lekarza psychiatry. Jest to specjalista, który Panią wysłucha i zdiagnozuje, proszę się nie obawiać. Po pierwszej wizycie poczuje Pani, że to specjalista jak każdy inny. Zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne. Życzę Pani dużo zdrowia.
GabiC
1 Rok Temu
Witam,

przedstawione przez Panią objawy wskazują na nerwicę lub inne zaburzenie psychiczne. Proszę udać się do psychiatry i nie obawiać się wizyty. Lekarz z pewnością Pani pomoże i będzie Pani wdzięczna sama sobie, że podjęła Pani taką decyzję. 

ggmu92
1 Rok Temu

Szanowna Pani, mam wrażenie, że lęki, których Pani doświadcza nie są infantylne ale świadczą o zaburzeniach lękowych. Warto byłoby skonsultować to z psychiatrą i psychologiem. Nawet jeśli Pani problemy nie zostaną zdiagnozowane jako zaburzenia lękowe to i tak zachęcam do wizyty w gabinecie psychologicznym. Psycholog pomoże Pani zanalizować ich przyczyny oraz wypracować skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi. Pozdrawiam

A.U
1 Rok Temu
Witaj!


Z powyższego opisu wynika, że powinna się Pani niezwłocznie udać do specjalisty pomimo braku chęci. Jeśli dla Pani udanie się do specjalisty jest dużym problemem, radziłabym udać się do chociażby do lekarza rodzinnego, gdzie otrzyma Pani wskazówki co do dalszych etapów postępowania. Możliwe, że lekarz POZ zaproponuje Pani leczenie zachowawcze.


Pozdrawiam

Gemini
1 Rok Temu
Dzień  dobry, 

Jak najbardziej proszę  się  udać  do psychiatry.  Być  może  to nerwica, a co gorsze  początki depresji. Nie należy  bagatelizować objawów  i zacząć  działać  nim objawy  sie pogorszą. Nie trzeba  sie obawiac specjalistycznej pomocy, to moze jedynie pomóc. 

Pozdrawiam 

KarolinaCh
1 Rok Temu
Witam

Nie powinna Pani bagatelizować objawów, które opisuje. Niezwłocznie proszę udać się do psychologa lub lekarza psychiatry.

rapszy1
1 Rok Temu
Dzień dobry 

Opisywane objawy brzmią poważnie. Radzę udać nie na konsultacje do psychologa bądź psychiatry. 

loading...