Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Witam

5 Odpowiedźi 99 Wyświetleń 2020-07-06 15:07:30 Forum Ogólne
Witam mam pytanie obudziłam się rano z obrzekiem na łydce od ugryzienia jakiegoś owada czy jest normalne że pojawia się obrzęk jakby rumień ??

JanetRoksana
1 Miesiąc Temu

Witaj!

Większość ukąszeń owadów jest, na szczęście, niegroźna. Delikatny ból w miejscu ugryzienia, swędzenie, opuchlizna i zaczerwienienie to typowy objawy, które mogą wystąpić po ugryzieniu. Jest to więc reakcja całkowicie normalna.

Najlepiej jest odkazić takie miejsce np. wodą z mydłem lub octeniseptem. Dobrym domowym sposobem jest również tradycyjny zimny okład.

Jednakże w razie, gdy obrzęk nie ustąpi lub objawy będą się nasilać zalecam konsultację z lekarzem POZ. Taka konsultacja jest również niezbędna, gdy wiemy, że jesteśmy uczuleni na jad owadów.

RapSzy1
1 Miesiąc Temu
Witam, radzę skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub zgłosić się do poradni alergologicznej w celu zbadania zmian skórnych, nie brzmi to na nic poważnego lecz warto sprawdzić, żeby nie rozwinęło się nic poważniejszego. 
AniaD
3 Tygodni Temu
Dzień dobry,

z Pani opisu wynika, iż nie jest to nic poważniejszego. Niemniej jeśli obrzęk się nie zmniejszy, pojawią się inne niepokojące objawy, lub jeżeli jest Pani uczulona na jad owadów, to najlepsza będzie konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu bądź alergologiem.

A.U
2 Tygodni Temu
Witaj!
Prawdopodobnie jest to objaw jak najbardziej naturalny. Proszę się nie martwić. Jeśli natomiast pojawią się dodatkowe objawy, konieczna będzie wizyta u lekarza POZ.
Pozdrawiam
Gemini
2 Tygodni Temu
Dzien dobry,
po ugryzieniach owadów może pojawić się rumień. Nie mniej jednak jeżeli nie znika, bądź staje się większy to należy udać sie do lekarza POZ.
Pozdrawiam
loading...