Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Po operacji łokcia tenisisty

2 Odpowiedźi 90 Wyświetleń 2019-02-06 09:52:25 Forum Ogólne
Witam Miałam tydzień temu operację łokcia tenisisty. Ruchomość ręki mam nawet dobrą, natomiast jest problem przy zgieciu i wyprostowaniu. Przy wyproście w pewnym momencie czuje blokadę, przy probie wyprostowania na siłę czuję bòl nadkłykcia bocznego i z tylu nad łokciem-bòl który się bardzo nasila. Mam tam również obrzęk. Co może być tego przyczyna?

Ewa
4 Miesiące Temu

Polecam Ci ten aerykuł, może rozwieje twoje wątpliwości "Niektórzy lekarze mogą zalecić założenie odciążającej ortezy unieruchamiającej na kończynę górną, ale na czas jedynie tygodnia ponieważ łokieć jest stawem, który szybko traci zakres ruchu. Amerykańska Klinika Lexington Sports Medicine Center, która specjalizuje się w rehabilitacji tenisistów, opracowała program powrotu do aktywności fizycznej po zabiegu operacyjnym łokcia tenisisty. Program obejmuje 3 razy. Na początku wykonywane są delikatne zabiegi zmniejszające ból i obrzęk tkanek. Następna faza skupiona jest na terapii przeciwzrostowej oraz odzyskaniu pełnego zakresu ruchu i odbudowaniu deficytów biomechanicznych. Faza trzecia polega na wzmocnieniu mięśni, przygotowaniu do powrotu do aktywności fizycznej i zminimalizowaniu ryzyka powtórnego urazu.


Do pracy można wrócić ok.3 miesiące po zabiegu. Powrót pełnej aktywności czy treningów wynosi od 4 do 6 miesięcy. Większość pacjentów po zabiegu zgłasza wyraźną poprawę. W badaniach przedstawionych w Knee Surgery, Sport Traumatology, Arthroscopy w 2011 r. 78 na 80 pacjentów odczuło wyraźną poprawę w zmniejszeniu dolegliwości ze strony łokcia tenisisty , w tym 81% uznało, że czuje się świetnie."

Życzę cierpliwości. 

OlaSynergiaChorzów
4 Miesiące Temu
Tydzień to bardzo krótki okres po operacji, w tym czasie trwają jeszcze procesy gojenia się tkanek. Organizm nie rozróżnia złych i dobrych ingerencji, wobec czego traktuje operację jako ranę, którą trzeba zagoić. W tym okresie pooperacyjnym mogą się jeszcze pojawiać bóle i ograniczenia ruchomości, w razie wątpliwości czy proces gojenia przebiega prawidłowo proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym lub zasięgnąć porady fizjoterapeuty. 
loading...