Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Co sądzicie o badaniach dla kierowców w podeszłym wieku?

2 Odpowiedźi 196 Wyświetleń 2018-03-11 19:32:35 Forum Ogólne
Nie wiem czy macie podobne obserwacje co ja. Jadę sobie samochodem i co rusz jak jest jakiś problem na drodze to powoduje go jakiś dziadek :D Ja rozumiem, że każdy ma prawo do posiadania samochodu. Ale czy nie powinny być przeprowadzane jakieś badania obowiązkowe dla kierowców dajmy na to w wieku 65+? Przecież taka osoba nawet pomimo sprawnego umysłu może mieć już obniżoną koncentrację. Co sądzicie na ten temat?

Dziadek 46 l.
1 Rok Temu
Badanie kierowców powinno być obowiązkowe, przede wszystkim tych młodych z obniżoną koncentracją, co to dopiero prawko zrobili. Tak ich stresuje jednoczesne przekładanie biegów, wciskanie pedałów i trzymanie kierownicy, że nawet prędkości nie potrafią utrzymać, tylko noga im ciąży i efektownie wypadają z zakrętów. I wiesz co? Nawet refleks nie pomaga. Zatem badania zacznij od siebie! :)
Patryk
1 Rok Temu
Młody, ty chyba dziadka bez refleksu to widzisz jak sobie w lusterko wsteczne spojrzysz, bez urazy :smile: A, tak na poważnie, to okresowe badanie dla kierowców powinny być obowiązkowe niezależnie od wieku. Niejeden młody, gniewny z ciężką nogą i jeszcze cięższym myśleniem traciłby prawko, czego sobie i Wam życzę.
loading...