Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

niskie tętno

8 Odpowiedźi 90 Wyświetleń 2020-09-02 12:24:03 Forum Kardiologiczne
Od jakiegoś czasu mam niskie tętno 59-61 przy ciśnieniu 136/72. Czy to jest powód do niepokoju ? Mam 64 lata.

zaglecow
5 Miesiące Temu
Dzień dobry,

U dorosłego człowieka w trakcie spoczynku takie tętno to norma. Nie powinien mieć pan powodów do zmartwień. Jeżeli wystąpią u pana jakiekolwiek niepokojące objawy proszę skontaktować się z lekarzem POZ w przychodni. Przypominam, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej istnieje możliwość odbycia teleporady bez wychodzenia z domu.

Pozdrawiam!
KarolinaCh
5 Miesiące Temu
witam 

tętno jest prawidłowe nie ma powodów do obaw 

JanetRoksana
5 Miesiące Temu
Witaj! 

Wraz z wiekiem tętno zwalnia. U osób starszych za normę przyjmuje się niekiedy nawet 60-66 uderzeń na minutę. Nie jest to więc powód do niepokoju, jednak w razie obaw proponuję konsultację z lekarzem POZ.

Pozdrawiam!

eliB
5 Miesiące Temu
Dzień dobry,

zalecam wizytę u kardiologa, który określi przyczynę i zleci odpowiednie leczenie. 

MartaM
5 Miesiące Temu
Witam, tętno ok. 60 uderzeń na minutę jest charakterystyczne dla osób powyżej 60 roku życia. Nie ma się czym martwić a zawsze w trakcie wizyty u lekarza rodzinnego może Pani zapytać czy wszystko jest w porządku z Pani zdrowiem.
MikiK
5 Miesiące Temu
Niskie tętno może być fizjologiczne. Jeśli nie występują objawy niepokojące- zawroty głowy, zasłabnięcia, senność, utrata przytomności itp. to nie jest to aż tak niepokojące.
Ciśnienie utrzymuje się pomimo niskiego tętna, więc serce "daje radę". 
Wiele zależy od dotychczasowego tętna, ciśnień, wyników badania ekg, przyjmowanych leków, chorób.
Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości- warto skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem prowadzącym (kardiologiem) i przedstawić mu swoje objawy. Możliwy jest kontakt przez telefon- teleporada. Jeśli lekarz zadecyduje że potrzebuje dodatkowe badania wystawi skierowania i trzeba będzie udać się do przychodni/szpitala.
capr09
5 Miesiące Temu
Witam. Jeżeli niskiej akcji bicia serca nie towarzyszą zawroty glowy, poczucie zmęczenia lub sennosci to nie widzę powodów do obaw. Niemniej jednak polecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, a w dalszej kolejności kardiologa, w celu wykluczenia zaburzeń rytmu serca. Pozdrawiam.
loading...