Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

kołatanie serca

8 Odpowiedźi 94 Wyświetleń 2020-08-27 23:13:19 Forum Kardiologiczne
Witam jestem w 37 tygodniu ciazy od 26 zmagam sie z przeskokami serca ktore potrafia trwac 2 godziny. Jestem w Irlandii mialam miec wizyte z kardiologiem 3.06 i do tej pory nie miałam. Ostatni raz echo serca miałam 21.01.2020 i wszystko wyszło dobrze. bardzo sie boje ze przez te przeskoki szarpania dostane zawału :( czy jest to niebezpieczne co robic? bardzo prosze o odpowiedz

ggmu92
5 Miesiące Temu

Droga Pani,

Serce ciężarnej przepompowuje o 40% więcej krwi w ciągu minuty. Nic dziwnego, że kobiety ciężarne często skarżą się na uczucie kołatania serca. Inną przyczyna przyspieszonego bicia serca mogą być nadczynność tarczycy lub niedokrwistość. Proszę nie bagatalizować problemu, a w przypadku nasilenia się objawów zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam

zaglecow
5 Miesiące Temu
Dzień dobry,

Najważniejsze w Pani stanie to zachowanie spokoju. Co można rozumieć poprzez przeskoki serca. Jeżeli niepokojące objawy nie ustąpią proszę niezwłocznie udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny oraz dobrania odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!
eliB
5 Miesiące Temu
Dzień dobry,

zalecam jak najszybciej udać się do kardiologa w celu poznania przyczyny kołatania serca.

MartaM
5 Miesiące Temu
Witam kołatanie serca może być niebezpieczne w zależności od jego nasilenia dlatego lepiej byłoby jezeli udałaby się Pani na wizytę kontrolną do kardiologa razem z wykonanym echo serca. Zaburzeń  pracy serca nie powinno się lekceważyć.
Adamus
5 Miesiące Temu
Witam, najważniejszy jest spokój, stresowanie w niczym nie pomoże a może zaszkodzić. Polecam jak nie bagatelizować tego problemu i zgłosić się do lekarza aby przeprowadził badania diagnostyczne.
KarolinaCh
5 Miesiące Temu
witam 

Może być to niebezpieczne i nie należy tej sprawy bagatelizować dlatego najlepiej będzie jeśli udasz się jak najszybciej do lekarza 

MikiK
5 Miesiące Temu
Uczucie kołatania serca może mieć różne przyczyny. Może to być napad częstoskurczu (o różnych przyczynach) lub np. migotanie przedsionków. 
Powody mogą obejmować od najprostszych zaburzeń elektrolitowych/hormonalnych aż po choroby organiczne serca. 
Najprostszym sposobem by mieć spokojną głowę będzie spotkanie z lekarzem pierwszego kontaktu, który możne wykonać ekg. Dodatkowo kardiolog może zlecić holtera- całodobowy zapis pracy serca, który może zarejestrować owy "napad".
Nie bagatelizuj tego problemu i udaj się do lekarza prowadzącego/pierwszego kontaktu. On zna twoja historię, zbierze dokładny wywiad i na pewno pomoże ci z tym problemem. 
loading...