Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Nawracające bóle w podbrzuszu

2 Odpowiedźi 216 Wyświetleń 2019-12-03 11:15:48 Forum Ginekologiczne
Czy nawracające bóle w podbrzuszu są przyczyną ginekologiczna? 2 miesiące temu w ostatnim dniu okresu pojawiły się silne bóle w podbrzuszu po obu stronach, które przemieszczają się do pachwiny i czasem promienują w stronę uda. Ból ten trwał ponad 2 tygodnie, w tym czasie robiłam morfologie i badanie ogólne moczu po których lekarz stwierdził że jest to zapalenie pęcherza moczowego, jednak ból po lekach nie ustąpił. Również było robione usg brzucha 2 razy i zdjęcie RTG, z których nic nie wynikło. Na wizycie u ginekologa okazało się że mam ostry stan zapalny szyjki macicy, jednak lekarz stwierdził, że moje bóle brzucha nie mają z tym związku bo z jajnikami wszystko w porządku. Ból ustąpił jak zaczęłam przyjmować globulki dopochwowe Gynalgin. Przy kolejnym okresie przez pierwsze 3 dni poprzedzające okres miałam plamienia, które nigdy wcześniej nie występowały. Przed następnym okresem ponownie pojawiły się bóle podbrzusza takie jak za pierwszym razem. Po 4 dniach bólu pojawiło się plamienie a na następny dzień zaczął się okres. Dodam że za każdym razem mój okres jest bardzo bolesny i stosuje na ten ból Nimesil. Typowy ból brzucha przy okresie minął po zażyciu leku, a ból w pachwinie pozostał. Gdy ból się pojawił powtórzyłam badanie krwi i moczu i wszystkie wyniki w normie. U jakiego lekarza szukać dalej pomocy i jakie badania wykonać?

sanczi
10 Miesiące Temu

Droga Pani,

Ból w dolnej części brzucha może mieć różne przyczyny, może być przyczyną ginekologiczną. Polecam udać się do specjalistów takich jak: urolog, by wykluczyć zaburzenia funkcji pęcherza moczowego oraz do chirurga by sprawdzić przyczyny związane z jelitem grubym (plamienia wcale nie muszą pochodzić z pochwy, mogą pochodzić z odbytu). 

GabiC
10 Miesiące Temu
Witam, polecam konsultację z ginekologiem oraz z gastroenterologiem. Opisane objawy mogą mieć przyczynę ginekologiczną lub związaną z działaniem jelit. Nie należy czekać. 
loading...