Zadaj Pytanie
Za darmo i bez rejestracji!

Ciągłe odbijanie.

4 Odpowiedźi 49 Wyświetleń 2020-07-05 22:56:15 Forum Gastrologiczne
Witam serdecznie.Od kilku lat mam stwierdzony refluks żółciowy.Objaw z którym nie mogę sobie poradzić to ciągłe odbijanie, do tego stopnia że musze męczyć się kilka godzin zanim zasne.Odbija się na czczo i po posiłkach.Leki jakie brałem to Proursan,emanera,zirid, meteosmasmyl,pro kit.Tylko chwilowo lepiej było mi po ziridzie i meteospasmylu.Jak sobie z tym poradzić?

MartaM
1 Miesiąc Temu

Witam 

Powinien Pan skonsultować ten problem z lekarzem gastrologiem, a także zastanowić się czy jest dodatkowa przyczyna która może wywoływać odbijanie i spróbować przyczynowo usunąć ten problem, być może będzie tu pomocna zmiana diety na bardziej lekkostrawną (unikanie produktów tłustych, wywarów mięsnych, czekolady, owoców cytrusowych, pomidorów i ich soków oraz produktów bogatych w cukry proste, jak słodycze oraz napoje gazowane czy mocnych herbat, a także kawy.) Pomóc mogą także domowe sposoby jak ułożenie wyżej głowy do snu, zmniejszenie ilości stresu w życiu.Pomóc może wypicie naparu z podbiału pospolitego lub nagietek. Jeśli objawy się nasilają lub nie ustępują konieczna jest konsultacja z lekarzem lub chociaż farmaceutą.

Agaroz.
1 Miesiąc Temu
Dzień dobry

Proszę się skontaktować z lekarzem gastrologiem oraz dietetykiem klinicznym. Na złagodzenie objawów występujących przy refluksie zółciowym pomocna będzie  odpowiednia dieta zrobiona przez dietetyka klinicznego.
AniaD
3 Tygodni Temu

Dzień dobry, 

powyższe objawy warto omówić ze swoim gastroenterologiem, możliwe iż będzie konieczna ponowna diagnostyka. Zmniejszenie dolegliwości można  osiągnąć poprzez przyjmowanie odpowiedniej pozycji w czasie snu i odpoczynku. Po posiłkach nie należy przyjmować pozycji leżącej. Uniesienie wezgłowia łóżka o 15–20 cm sprzyja sprawniejszemu oczyszczaniu przełyku w czasie snu. 

Przy refluksie ważna jest odpowiednia dieta łatwostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Podaję link do strony, na której można znaleźć produkty niezalecane https://www.mp.pl/pacjent/dieta/diety/diety_w_chorobach/70596,dieta-w-chorobie-refluksowej ,niemniej każdy jest inny i trzeba podejść do sprawy indywidualnie, bacznie obserwując swój organizm. Pomocna może być tu konsultacja dietetyczna. 


A.U
3 Tygodni Temu
Witaj!
Proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym chorobę i przekazanie wszelkich informacji. Możliwe, że zostanie wprowadzone nowe, inne leczenie.
Proszę również o kontakt z dietetykiem w celu ustalenia diety, która powinna być stosowana przy refluksie.

Pozdrawiam

loading...